Antikvariát a klub Fiducia – programový přehled na duben 2018

Napsáno: 26. března, 2018

Antikvariát a klub Fiducia – program na měsíc duben 2018

PROGRAMOVÝ (PODROBNÝ) ROZPIS:

5. 4. v 18.00 hodin
Lucia Sekerková: Vrăjitoare/Čarodějnice // Vernisáž výstavy ve Fotografické galerii Fiducia.

Čtyři roky fotografovala slovenská fotografka Lucia Sekerková dnešní čarodějnice v Rumunsku. Rozhovory, marketing, magické rituály, zaříkávání. Podvod nebo dar? Tradiční profese romských žen, emancipace?

Lucia Sekerková (*1991) je studentkou pátého ročníku Ateliéru reklamní fotografie Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V rámci studia se dlouhodobě věnuje dokumentování života olašských žen žijících v Rumunsku. Za soubor Donum Vitae získala v roce 2013 cenu Canon Junior Awards v soutěži Czech Press Photo. Část fotografického souboru Vrăjitoare byl vystaven v Centru současného umění DOX a na samostatné výstavě v Czech Photo Centre v Praze. Její poslední projekt Vrăjitoare/Čarodějnice vydalo spolu s rozsáhlou etnografickou studií Ivany Šestákové nakladatelství PositiF.

6. 4. v 19.00 hodin
Koncert: Noční směna // Světoběžník Slavek Kwi, vítězka ceny Vinyla a další hosté.

Noční směna přinese silnou dávku subtilní i hutné elektroniky – a těm nejodvážnějším návštěvníkům umožní proposlouchat se až do následujícího rána. Pestrou džunglí terénních nahrávek nás provede světoběžník Slavek Kiwi aka Artificial Memory Trace; částečně v kolaboraci se slovenským lovcem zvuků Jonášem Gruskou. Ostravskou premiéru bude mít členka oceňovaného kolektivu Genot Centre a vítězka ceny Vinyla Enchanted Lands. Zahrají i místní borci Jakub Adamec, Tomáš Knoflíček, Martin Režný a další..

15. 4. v 10.00 hodin
Ateliér pro děti a jejich rodiče // Současné umění hravě a bez nudy

Ateliér, v němž tvoří děti společně s rodiči, vedou výtvarníci Marcela Lysáčková a Max Lysáček. Dětem doporučujeme pracovní převlečení. Vhodné od 2 let. Vstup volný.

17. 4. v 18.00 hodin
Bylinková zahrádka na Milíčově a obilná zahrádka // Tradiční jarní okrašlovací akce (sraz před Fiducií).

Přijďte s námi vysadit bylinkovou zahrádku na Milíčově ulici v klášterním stylu nebo umýt a opravit zeď u pamětní desky mlýna na Mlýnské ulici. Postaráme se také o tamní katalpu. Rukavice a dobrou náladu s sebou.

18. 4. v 18.00 hodin
Jiří Černý – Leoš Janáček jinak // Speciální antidiskotéka uznávaného hudebního kritika.

Nechejte se překvapit na netradičním hudebním pořadu Jiřího Černého o Leoši Janáčkovi, mimořádné hudební osobnosti, u níž si letos připomínáme 90 let od úmrtí.

20.4. v 18.00 hodin
To je náš dům! // Promítání filmu o německé síti solidárního bydlení MHS s diskusí.

Promítání dokumentárního filmu, který popisuje fungování německé sítě solidárního bydlení Mietshäusersyndikat (Syndikát nájemních domů), jejíž model se v upravené podobě snaží Sdílené domy přinést i do Česka. Po filmu bude následovat diskuse se spolkem Sdílené domy o situaci s bydlením v ČR a o alternativě, kterou by uvedená iniciativa ráda nabídla.

23. 4. v 18.00 hodin
Otevření ostravské poetické stezky a zahájení sezóny na náměstí E. Beneše // Jarní okrášlení, malý piknik. První poetická stezka věnovaná in memoriam J. Balabánovi a J.Žilovi.

Na náměstí před obecním úřadem městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se vrátí lavičky! Kromě dalších okrášlení, se kterými nám můžete jako vždy pomoci, slavnostně otevřeme první ostravskou poetickou stezku. Jarní okrašlovací putování s verši bude věnováno in memoriam spisovatelům Janu Balabánovi a Jaroslavu Žilovi.

Sraz je v 18 hodin na náměstí E. Beneše. Opékače párků, případně deky s sebou. ☺

Pokračování stávající výstavní expozice

Do 7. 5. Jan Poupě – Uložit jako…  (Galerie Dole)

Program Antikvariátu a klubu Fiducia připravují:
Ilona Rozehnalová, Monika Horsáková, Martin Mikolášek, Roman Polášek, Martin Popelář, Jaroslav Němec, Jiří Šigut, Martin Režný, Petr Stach, Marcela Lysáčková, Max Lysáček, Iva Málková, Libor Magdoň, Milena Vitoulová, Martin Strakoš, Pavel Hruška

VSTUPNÉ NA VŠECHNY AKCE JE DOBROVOLNÉ.

Zdroj: Antikvariát a klub Fiducia

 

Komentáře uzavřeny...