Šárka Mikesková ve speciálním projektu pro Fotografickou galerii Fiducia

Napsáno: 05. října, 2015

Agilní ostravská výtvarnice Šárka Mikesková připravila speciální projekt pro Fotografickou galerii Fiducia (FGF). Od pondělí 5. října 2015 zde vystavuje fotografie v instalaci, jejíž podobu autorka do poslední chvíle pečlivě tajila. Jak říká: “Nalezené fotky (Výstavní ulice, oblast Vítkovických železáren) používám pro své účely (výstavní exponáty, potisk oděvu – k prodeji). Někomu asi patřily, teď už je to jedno. Jde jen o (zne)užití fotek.“

O tom, jak umělkyně instalaci pojala a uchopila, se přijďte přesvědčit na výstavu pod názvem Všechno je jedno, která bude zahájena 5. října 2015 v 18 hodin.

Šárka Mikesková (1977), absolventka Katedry výtvarné tvorby (dnešní Fakulta umění Ostravské univerzity) v ateliéru Mariuse Kotrby, patří k nepřehlédnutelným autorkám mladší střední generace. Její tvorba, vyznačující se osobitým humorem a ironií, je zdůrazňována jedinečným citem pro ideovou či formální zkratku, variuje mezi tradičním přístupem k soše až ke konceptuálně laděným projektům s přídomkem site-specific. Účastnila se skupinové výstavy českých umělkyň Uselles (Divus, 2012; České centrum Berlín; Divus, Londýn 2013), ostravskému festivalu umění ve veřejném prostoru Kukačka (2011, 2013) a mj. také mezinárodního projektu Privátní nacionalismus společně s Lenkou Klodovou, Jiřím Surůvkou, Martinem Zetem a dalšími. Od roku 2014 spolupracuje a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu, pro který vytvořila několik pamětních desek.

Výstava potrvá do 6. listopadu 2015

MIKESKOVA pozvanka FGF web

 

Komentáře uzavřeny...