1.ročník „Festivalu Romantiky“ v Háji ve Slezsku

Napsáno: 15. září, 2016

Slezský Grunt Vás zve na 1. ročník „Festivalu Romantiky“, který se bude konat v pátek  23. 9. 2016 od 19 hodin v kulturním prostoru Slezský Grunt v Háji ve Slezsku, části Smolkov. Představí se na něm světoznámé duo zpívajících violoncellistek pod názvem TARA FUKI. Tara Fuki pocházejí z Brna a tvoří je Dorota Barová (rovněž zpívala se skupinami Chorchestr , Kuzmich Orchestra a Asyl Akt) a Andrea Konstankiewicz-Nazir (také skupina BOO). Tento soubor vůbec není na domácích pódiích neznámým pojmem, ba právě naopak. Problém je, že interpretky jezdí a koncertují hodně v zahraničí, takže je malý zázrak se na jejich koncert vůbec dostat.

Ve své hudbě i textech se nechaly inspirovat poetikou nocí a snů, které chápou jako extrakt podvědomí. Jak samy říkají o své tvorbě: „To, co se v nás odehrává v noci, je úplně jiné a mnohdy i pravdivější než to, co vnímáme ve dne.“ Jejich hudba je také hudební improvizací na pomezí mnoha hudebních žánrů (klasická hudbajazzfolk a jiné). Texty písní zpívají polsky, česky i francouzsky.

 Speciálním hostem bude Michaela Ripková, která vystoupí s projektem

„Dona Michelle – elektrické housle“

Michaela jako hájecká rodačka je velmi dobře známá v Háji ve Slezsku a okolí jako opravdu virtuózní hráčka na el. housle, kdy umně využívá velkou paletu zvuků a rytmů. Koncert Míši je opravdový hudební zážitek. Michaela je asi známější jako kytaristka a zakladatelka tvrdě rockové party KAPRIOLA, kde také používá housle, ale v trochu jiném pojetí.

Předprodej na akci bude probíhat v restauraci Slezský Grunt, Infocentrum – Háj ve Slezsku. V Opavě bude ve Sluně a v Ostravě v Dobré čajovně, při Domu kultury Ostrava.

Více info na www.slezskygrunt.cz .

plakat_tarafuki_web-768x1080

Komentáře uzavřeny...