Multižánrový subkulturní sjezd Krákor 2017 začíná (už) za tři měsíce

Napsáno: 16. Březen, 2017

V pátek 16. června 2017 se v Ostopovicích u Brna (areál Nad Šelší – ruiny tzv. Hitlerovy dálnice) uskuteční 19. ročník multižánrového festivalu na vlně hořícího psa Krákor. Přehlídka nezávislé kultury vznikla v roce 1998 jako jistá protiváha a alternativa vůči masírovacím jatkám komerčních monstrfestivalů. Krákor si dodnes udržuje svou nezávislost, přímočarost, neotřelost, autenticitu a svobodu. U jeho vzniku stáli Fido a jeho přátelé ze sdružení Sopel tzv. production, což jsou lidé kolem vydavateltví Ears&Wind Records, časopisu Uši a Vítr, rádia Dráťák (linky viz rubrika Odkazy na tomto webu) atd.

Poprvé se Krákor uskutečnil v Silůvkách u Brna, postupně následovaly lesy za Moravským Krumlovem, zámek Radešín, střelnice v Doubravníku, počínaje rokem 2010 jsou jeho dějištěm trosky říšské dálnice v Ostopovicích u Brna. Od roku 2015 spolupracuje na festivalu také tato internetová stanice (sobotní malá scéna ve stanu).

Letos v režii a v dresu naší stanice na sobotní malé scéně ve stanu (sobota 17. června 2017 ve 12 hodin) vystoupí Cytitonians, Firedog, Hlubina, Jakub Tichý, Kujóni, Kulma, Ladibor Danda, Lesní Směs, Mroš & The Voices, Rezavé Trubky, Rockin‘ Jackals a We Play Aparát. Pořadem Radiocyp.cz na cestě bude provázet Jakub Tichý.

Celkově se na devatenáctém ročníku Krákoru sejdou téměř čtyři desítky autorů, interpretů, projektů a souborů. Na hlavní scéně se v průběhu dvoudenních (nejen) hudebních oslav představí The Rozladěn, Paprsky inženýra Garina, Hrozně, Bannana Split a jeho moralisté, Matky z Východu, Povinná slepota, Betonovej bez, Blázni.cz, Die retardovaný koksoplyn, Metalurg, Sprostá a Ubohá, Vítrholc a další.

Ve stanu se v pátek 16. června 2017 objeví Kluby poetických sprosťáků (Ruda Buffalo Beran & Pavel Svoboda & Milan Valenta), At Bona Fide, Möbius (SK), Swimming Sloth, Darren Eve, Marius Konvoj a Psychocandy.

Dalšími průvodci festivalovým programem (kromě již zmíněného Jakuba Tichého) budou po celý víkend Sten Vlč, Ivosh Krejzek a Marek Sobola.

Dvoudenní festival Krákor 2017 začíná v pátek 16. června 2017 v 15 hodin (sobotní program zahajuje v 10 hod.). Pojedete-li tou dobou „náhodou“ okolo, nezapomeňte se zastavit…

Hlavní scéna po oba dny (tunel): Ears&Wind Records; páteční malá scéna (stan): Studio Knajpen Kultur; sobotní malá scéna (stan): Radiocyp.cz (Radiocyp.cz na cestě).

Jednotné vstupné (na jeden den či na dva dny) zakoupíte v předprodeji (Admira CZ, Čápkova 21, Brno) za 200 Kč.
Na místě bude lístek k mání za 250 Kč.

Kuřácký festival se koná za každého počasí a režimu!

Kompletní program (plakát) na XIX. subkulturní sjezd Krákor 2017, stejně jako případné aktualizace, budou průběžně zveřejňovány na těchto stránkách. Informace o letošním ročníku festivalu naleznete mj. také ZDE.

Zareagujte!

Kontrolní otázka: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.